Resultat Shobu Ippon NM 2026

14. mars ønsket Norges Kampsportforbund og Stange Karateklubb velkommen til Norgesmesterskap i Stangehallen Riksanlegg 14. mars 2026! 

Totalt deltok 165 utøvere fra 33 klubber under årets NM i Shobu Ippon i Stange, noe som bidro til et mesterskap preget av både høy aktivitet og godt sportslig nivå.

Arrangøransvarlig Svein Risbakke oppsummerer mesterskapet slik:
  – Synes det ble en god gjennomføring. Jeg er veldig fornøyd med at vi klarte å holde tidskjema og jeg synes at opplegget rundt superfinalene ble veldig bra. Alle funksjonærer gjorde en glimrende jobb både med opprigging, gjennomføring og nedrigging. Rammen rundt mesterskapet var god og det var god stemning blant deltakerne. Skulle selvfølgelig ønsket mer publikum, så vi får satse på at det kommer enda flere neste år! 

Beste dame- og herreutøver

Marte Skodvin Mjåtvedt og Kristoffer Hansen gikk av med prisen for beste dameutøver og herreutøver!

Kongepokal

Årets utøver som fikk med seg den gjeveste prisen, nemlig kongepokalen ble Henrik Walstad Hansen.

Se alle resultatene her.

Oppdag mer fra NORGES KAMPSPORTFORBUND

Abonner nå for å fortsette å lese og få tilgang til hele arkivet.

Fortsett å lese